top of page

o Szkole

Italian Pasta School powstała dzięki 20-sto letniej współpracy włosko-polskiej a celem szkoły jest promowanie i nauka wyrobu klasycznych włoskich makaronów, według oryginalych receptur oraz nauka podstawowych zasad teoretycznych i praktycznych z zakresu przygotowywania włoskich sosów.

Nasza Szkoła prowadzi kursy i szkolenia tak jak to jest robione we włoskich szkołach gastronomiczych. Włoska Szkoła Makaronów organizuje kursy u klienta w lokalu gastronomicznym.

Zajęcia prowadzone są w języku polskim lub włoskim przez wyszkoloną we Włoszech kadrę instruktorów włoskimi certyfikatami. Kursy i szkolenia zakończone są egzaminem praktycznym oraz wspólną degustacją i sesją zdjęciową Państwa makaronów. Na koniec każdy uczestnik otrzymuję certyfikat włoskiego kucharza makaronów  "il pastaio".

 

Zapraszamy trwają zapisy...

20160613_124333_edited.jpg
W odniesieniu do rodzaju konsumenta, pierwotnie spaghetti, podobnie jak wszystkie makarony, były w większości przyprawione tylko serem i pieprzem. Dopiero w końcu XVIII zaczęto używać jako dodatku pomidorów.
Istnieją obszerne dokumentacje fotograficzne i literatura, która pokazuje, jak na ulicach Neapolu, aż do końca XIX wieku, makarony były spożywane ręcznie, to po części ze względu na fakt, że nie było sztućców nadających się do tego celu.
Ravioli są typowym produktem włoskiej kuchni. Można je określić jako kwadratowe lub okrągłe makarony, zawijane z nadzieniem z mięsa, ryb, warzyw i sera.
bottom of page